Корисні поради

Індикатори погоди

Друзі, оскільки однією з поширених причин зриву похідного заходу або запланованого маршруту є погода, сьогодні я хочу поговорити саме про неї, а якщо бути більш точним — про її прогноз. Мова піде не про якісь містичні моменти, а про банальні способи визначення зміни погодних явищ, якими користувалися наші далекі (і не дуже далекі) предки.

Розповідати, звичайно ж, про те, як користуватися новинними ресурсами і всякого роду популярними метеопримочками я не буду (про це ми поговоримо іншим разом), акцент хочу зробити саме на способах спостереження.

Для початку наведу кілька основних правил, вичитаних мною на спеціалізованих ресурсах:

  1. Визначення напрямку, з якою може прийти негода — потрібно встати спиною до вітру, і зарубати собі на носі, що погіршення погоди слід чекати тільки зліва, і ніколи не зправа (оскільки будь-яка хмара праворуч ніякої зміни погоди не несе).
  2. Найвірніші ознаки негоди — хмари і вітер.
  3. Наближення теплого фронту, є головним провісником негоди, про що свідчать високі перисті хмари. Їх видно на відстані 100-200 км. Вони на 400-500 км випереджають перші опади, і приходять на 12-16 год раніше хмар нижнього ярусу, з яких випадає дощ або сніг. Правда зазвичай помічаєш ці хмари тільки тоді, коли вони вже в тебе над головою, і до дощу залишається не більш ніж півдня (читати далі)…